Aktuality

Úvod

Stanovisko k dnešnému vyhláseniu strany SMER-SD ignorovať na Výbore pre kultúru a médiá NR SR voľbu generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska

Minister kultúry SR Daniel Krajcer na dnešnom (10.1.2011) Tlačovom brífingu poskytol médiám stanovisko k vyhláseniu strany SMER-SD ignorovať voľbu generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska na Výbore NR SR pre kultúru a médiá.

Podľa zákona príslušný výbor NR SR (Výbor NR SR pre kultúru a médiá) zverejní výzvu na prihlasovanie kandidátov na funkciu generálneho riaditeľa  Rozhlasu a televízie Slovenska do 10. januára prostredníctvom vysielania Rozhlasu a televízie Slovenska  a na internetovej stránke NR SR.

Podľa ministra nebol nijaký dôvod zvolávať zasadnutie  mediálneho výboru ani prijať  uznesenie, hoci tak predseda výboru urobiť môže, nebola to však podmienka, aby sa naplnil zákon. „Ak pán Jarjabek do dnešnej polnoci nezverejní výzvu, tak ako mu to ukladá zákon, porušuje zákon. Pán Jarjabek a jeho kolegovia zo Smeru uprednostnili politickú hru, nerobia nič nové, majú zodpovednosť  za doterajší marazmus v Slovenskej televízii a majú záujem v tom aj pokračovať. Správajú sa podľa hesla čím horšie tým lepšie, čo ale nie je v záujme občanov aj keď sa práve týmto záujmom oháňajú“, konštatoval minister Daniel Krajcer.

Výzvu na prihlasovanie sa kandidátov na funkciu generálneho riaditeľa majú už od decembra 2010 vo výbore ako predlohu. Minister predpokladá, že aj napriek tejto opozičnej obštrukcii výzva bude uverejnená ešte v lehote, teda dnes.

 

 

10. január 2011

PhDr. Eva Chudinová, hovorkyňa MK SR a vedúca referátu
MK SR nám. SNP 33 Bratislava 813 31
telefón: 421- 2-204 82 110, mobil: 421-905 495 231

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky. Všetky práva vyhradené.
Technická podpora | Správca obsahu | Vyhlásenie o prístupnosti
© 2006-2011