Aktuality

Úvod

Minister sa zúčastnil na knižnom veľtrhu Bibliotéka

Minister kultúry Slovenskej republiky Daniel Krajcer  vo štvrtok (4.11.2010) otvoril 18. ročník knižného veľtrhu Bibliotéka 2010, ktorý sa spája s ďalšími výstavami v bratislavskom veľtržnom areáli Incheba.

Minister v príhovore okrem iného skonštatoval, že väčšina európskych hlavných miest má svoje knižné veľtrhy, ktoré sú reprezentatívnymi udalosťami v kalendári ich kultúrno-spoločenských udalostí a Bratislava nie je výnimka. Skonštatoval, že knižný veľtrh je dobrý spôsob, aby sa dobré knihy od vydavateľov, cez distribútorov a kníhkupcov, dostali tam kam patria, teda do rúk čitateľov.

Knižné veľtrhy typu Bibliotéka prezentujú stav domáceho knižného trhu, vydavateľského prostredia, mieru záujmu štátu na podpore domácej literatúry, ako aj knižnú kultúru ako takú.  Celková politika ministerstva kultúry, najmä cez svoju dotačnú schému,  pomáha podporovať knižnú kultúru. Len v tomto roku ministerstvo kultúry v tejto schéme podporilo projekty čiastkou 1,175 miliónov eur, (čo je asi 35 miliónov korún). Vrátane detskej literatúry, či časopisov.

Na knižnom veľtrhu Bibliotéka sa zúčastnilo viac ako 100 vystavovateľov z 5 krajín. Na veľtrhu sa tradične stretávajú vydavatelia, spisovatelia, ilustrátori, tlačiari distribútori, ale aj editori a najmä čitatelia.

8.11.2010
PhDr. Eva Chudinová, hovorkyňa MK SR a vedúca referátu
MK SR nám. SNP 33 Bratislava 813 31
telefón: 421- 2-204 82 110, mobil: 421-905 495 231

Foto: Peter Prochazka
Minister sa zúčastnil na nižnom veľtrhu Bibliotéka
Minister sa zúčastnil na nižnom veľtrhu Bibliotéka
Minister sa zúčastnil na nižnom veľtrhu Bibliotéka
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky. Všetky práva vyhradené.
Technická podpora | Správca obsahu | Vyhlásenie o prístupnosti
© 2006-2011