Aktuality

Úvod

Deň otvorených dverí na Úrade vlády SR

Pri príležitosti Dňa Ústavy SR otvára 1.septembra 2011 Úrad vlády SR svoje brány a na návštevu pozýva všetkých obyvateľov Slovenska. Pre návštevníkov budú od 10. do 16. hod. sprístupnené historická i nová budova Úradu vlády SR, ako aj bývalá slávna Lippayova záhrada. O dobrú  náladu sa postará Vojenská hudba Ozbrojených síl SR a zoskupenie Swing Young Jazz Generation.

         Návštevníci si budú môcť prezrieť reprezentačné a rokovacie priestory bývalého Letného arcibiskupského paláca i novej budovy Úradu vlády SR. Vstup bude možný jednotlivo alebo v skupinkách so sprievodcom a výkladom. Sprístupnená bude Zrkadlová sála, ktorá okrem oficiálnych ceremoniálnych udalostí slúži aj ako rokovacia miestnosť vlády Slovenskej republike. V historickej budove možno obdivovať aj Kaplnku Nepoškvrneného počatia Panny Márie s oltárom od rakúskeho sochára Georga Rafaela Donnera.
            Tzv. nová budova Úradu vlády SR ponúkne v priestoroch Presscentra premietanie filmu Dušana Hanáka Papierové hlavy. V pôvodnej rokovacej sále vlády SR bude vystavená verná replika Ústavy Slovenskej republiky, zapožičaná z Národnej rady SR. Vo vstupných priestoroch bude inštalovaná výstava francúzsko-slovenského občianskeho združenia Deti Dunaja/Les Enfants du Danube.
Pestrý program je pripravený v záhrade. Okrem predstavení historického šermu a vystúpení sokoliarov budú mať návštevníci možnosť vrátiť sa v čase  a vyskúšať si dobové kostýmy, alebo overiť si svoju zručnosť v historickej strelnici. K dispozícii  budú aj historické vozidlá, ktoré záujemcov po areáli aj povozia.
Ústredie ľudovej umeleckej výroby počas Dňa otvorených dverí otvorí v záhrade Úradu vlády SR Školu umeleckých remesiel, ktorá ponúkne príležitosť priučiť sa pod dozorom lektorov hrnčiarstvu, rezbárstvu, modelovaniu, čipkárstvu, maľbe na sklo, drotárstvu a práci s textilom.

Bohatý program čaká aj najmenších na novom detskom ihrisku s preliezačkami, pri starodávnych detských hrách alebo pri skladaní veľkoplošného puzzle s krajinami Európskej únie. Pripravený je tiež kvíz – jeho víťazi získajú drobné darčeky. O občerstvenie sa postará záhradný bufet.
        
Vstup do budovy Úradu vlády SR je cez hlavný vchod z Námestia slobody, v areáli sa môžu používať fotoaparáty a kamery. Zvieratám nie je vstup povolený.

 

Plan-farebne

Program-pre-verejnost2

 

Informačné centrum Úradu vlády SR
icuv@vlada.gov.sk* * * * *
KONTAKT: Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR, tel. 02/5729 5248
www.vlada.gov.sk

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky. Všetky práva vyhradené.
Technická podpora | Správca obsahu | Vyhlásenie o prístupnosti
© 2006-2011