Aktuality

Úvod

Bibliotéka 2011

Minister kultúry Daniel Krajcer dnes navštívil medzinárodný knižný veľtrh Bibliotéka, na ktorom sa zúčastňuje 150 vystavovateľov a ktorý sa koná na bratislavskom výstavisku Incheba.

V príhovore na slávnostnom otvorení knižného veľtrhu minister podčiarkol, že napriek dobe moderných technológií, kniha zostáva pre človeka médiom, ktoré mu vstupuje do intímnej sféry, ktoré podporuje predstavivosť, fantáziu a tvorivosť. Minister hovoril aj o projekte digitalizácie kultúrneho dedičstva, ktorý realizuje  Národná knižnica v Martine v rámci operačného programu informatizácia spoločnosti (OPIS) v prospech uchovávania a sprístupňovania  knižničných fondov.
Medzinárodný veľtrh Bibliotéka už devätnásť rokov spája všetkých, ktorí prispievajú k získavaniu poznatkov - vydavateľov, prekladateľov, ilustrátorov, distribútorov, spisovateľov, tlačiarov, editorov. Spája ich navzájom a tiež s tými, ktorí sú v ich snažení najdôležitejšími – s čitateľmi.
Na medzinárodnom knižnom veľtrhu Bibliotéka sa zúčastňuje aj Literárne informačné centrum, inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva kultúry SR. Viac informácií o programe LIC:
http://www.litcentrum.sk/56736
http://www.litcentrum.sk/56785

 

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky. Všetky práva vyhradené.
Technická podpora | Správca obsahu | Vyhlásenie o prístupnosti
© 2006-2011